اکتوفرون
عوارض جانبی احتمالی اکتوریف
علائم شبه سرماخوردگی
اغلب بیماران در ابتدای مصرف اکتوریف دچار تب، لرز، تعریق، درد عضلانی و خستگی می‌شوند. معمولا این علائم تا یک روز پس از تزریق طول می‌کشند. شما می توانید جهت کنترل این علائم، تزریق اکتوریف را عصرها انجام داده و همزمان دارویی مثل استامینوفن یا قرص سرماخوردگی، جهت کاهش درد و کنترل تب مصرف کنید.
واکنشهای پوستی
سوزش، قرمزی، درد، کبودی یا تورم ممکن است در محل تزریق ایجاد شود. استفاده از کمپرس سرد و تغییر چرخشی محل تزریق باعث کاهش این عوارض می گردد.
افسردگی و اضطراب
تعداد کمی از بیمارانی که اینترفرون مصرف می‌کنند دچار افسردگی و یا اضطراب شدید می شوند. درصورتیکه احساس غمگینی یا ناامیدی دارید، این موضوع را با یکی از دوستان یا اعضای خانواده خود درمیان گذاشته و به پزشک خود نیز اطلاع دهید.
مشکلات کبدی
در صورتیکه علائم تغییر در عملکرد کبد، مانند زرد شدن پوست و سفیدی چشم و کبودی سریع اتفاق افتاد، سریعا با پزشک خود تماس بگیرید.
مشکلات خونی
سطح گلبولهای سفید خون (سلولهای مقابله کننده با عفونت)، گلبولهای قرمز خون یا سلولهایی که در تشکیل لخته نقش دارند (پلاکتها) ، ممکن است پس از مصرف اکتوریف، کاهش یابد. درصورتیکه مقدار کاهش، شدید باشد توانایی شما در مقابله با عفونت کاهش می یابد و ممکن است شما احساس خستگی یا سستی کنید و یا باعث تسریع خونریزی یا خونمردگی گردد. پزشک شما ممکن است از شما بخواهد که آزمایشات خون را به صورت دوره‌ای انجام دهید.
واکنشهای آلرژیک
در موارد بسیار نادر ممکن است پس از مصرف اکتوریف، دچار واکنشهای آلرژیک شدید که منتهی به سختی تنفس گردد، شوید. واکنشهای آلرژیک می‌تواند بعد از اولین بار مصرف دارو یا بعد از چندین بار مصرف آن اتفاق بیفتد. واکنشهای آلرژیک با شدت کمتر مانند راش (ضایعات پوستی)، خارش، یا التهاب دهان یا زبان، ممکن است اتفاق بیفتد. در صورتیکه دچار واکنش آلرژیک شدید، بلافاصله مصرف دارو را قطع نموده و با پزشک خود تماس بگیرید.
مشکلات تیروئید
عملکرد غده تیروئید شما ممکن است تغییر کند. علائم تغییر در عملکرد تیروئید، شامل احساس همیشگی سرما یا گرما و تغییر در وزن بدون تغییر رژیم غذایی و فعالیت می باشند.
The Rolex's top Observatory chronometer, which has been cheap watch tested only after the movement has been put into the perpetual watches watch case, has an average error of less than two seconds per day, more than two times more accurate than the omega uk average chronometer certified chronometer.