محصولات

ممکن است درباره قبول کمک از دیگران دچار احساسات متناقضی باشید. از یک‌ طرف می‌خواهید تمام کارها را به روال گذشته انجام دهید. از طرف دیگر بعضی روزها حالتان بدتر از روزهای گذشته است و انجام بعضی کارها ممکن است سخت‌تر باشد. وقتی همه چیز رو به راه است، می‌خواهید هر کاری را خودتان انجام دهید تا دیگران بدانند که شما می‌توانید؛ زمانی‌که اوضاع بر وفق مراد نیست، آرزو می‌کنید کسی پا پیش بگذارد و کمکتان کند. مشکل البته در این است که مردم نمی‌دانند شما در چه وضعی به سر می‌برید، مگر اینکه خودتان به آنها بگویید. بهترین راه این است که در زمان احتیاج تقاضای کمک کنید و دقیقا بگویید چه نوع کمکی برایتان مفیدتر است؛ و زمانی که تمایلی برای گرفتن کمک ندارید، محترمانه پیشنهادشان را رد کنید.

اگر چه ام‌اس ممکن است به نوعی در مسیر خود بر وضعیت کاری شما تاثیر بگذارد (بسته به اینکه چه علائمی داشته باشید و کارتان به چه نحوی باشد)، اما دست کشیدن از کار لزوما جزئی از برنامه درمانی شما نخواهد بود. اغلب مبتلایان به ام‌اس تا مدتها بعد از تشخیص بیماری، به کار کردن ادامه می‌دهند. البته بعضی افراد هم بنا به توصیه خانواده و آشنایان یا پزشک، برای دوری از هر‌گونه استرس پس از تشخیص بیماری یا بعد از اولین حمله شدید بیماری دست از کار می‌کشند. این تصمیم اغلب تصمیمی عجولانه است. بیکاری (و در نتیجه بی‌پولی!) بهترین راه نیست؛ به جای آن بهتر است به دنبال آگاهی بیشتر و یافتن راهکارهای عملی‌تر برای رویارویی و کنترل استرسهای روزمره و محل کار باشید. کار کردن ضمن اینکه به استقلال مالی شما کمک می‌کند، فواید فراوان دیگری نیز دارد و به همین علت ترک نکردن کار هدفی مهم است.
کار کردن باعث استقلال مالی می‌شود.
به زندگی روزانه نظم و برنامه می‌دهد.
ما را به فعال بودن تشویق می‌کند و احساس کارایی و سودمندی در ما ایجاد می‌کند.
به زندگی هدف می‌دهد.
باعث تعامل و ارتباط با جامعه و افرادی به جز افراد فامیل می‌شود.
مهارت‌های ما را تقویت می‌کند
یک بخش کلیدی از شخصیت ما را تشکیل می‌دهد و باعث احساس خود‌اتکایی و اعتماد به نفس می‌شود.

بخشی از چالشهای مربوط به کار به علائم بیماری مربوط است و بعضی دیگر ناشی از طرز تلقی و برخورد شما و دیگران با ام‌اس است.
چالشهای مربوط به علائم
در مورد خیلی از مشاغل، زمانی‌که علائم بیماری وارد معرکه می‌شوند، با تلفیقی از درمان خوب و موثر علائم و تامین امکانات مورد نیاز در محل کار می‌توانید مدتها سر کارتان حضور داشته باشید. اما گاهی در هر صورت، نوع کار و علائم ام‌اس شما با هم جور در نمی‌آیند. مثلا اگر کارتان از نوع فیزیکی باشد، عدم تعادل ممکن است باعث شود نتوانید هنگام کار ایمن باشید. اگر نمی‌توانید به خاطر علائم بیماری از عهده کار فعلی‌تان برآیید، از استعداد خود در کارهای دیگر کمک بگیرید. اگرچه ایجاد تغییرات شغلی می‌تواند دشوار و دردناک باشد، به خاطر داشته باشید که گام نهادن در چنین راهی ممکن است باعث خلق فرصتهای غیر‌منتظره‌ای شود تا موقعیتهای جدیدی را تجربه کنید، به دنبال استعدادهای نهفته‌تان بگردید، یا در مسیر جدیدی قرار بگیرید. گاهی هم ممکن است با در نظر گرفتن همه شرایط تصمیم بگیرید که به دلیل از کار افتادگی تقاضای باز نشستگی کنید و احتمالا از تواناییهای دیگرتان در جایی دیگر استفاده کنید.
چالشهای مربوط به طرز تفکر
گاهی اظهار نظرهای خودتان یا افراد دیگر، حتی بیش از علایم ام‌اس، در شغلتان، دخالت می‌کند. به عنوان مثال، بسیاری به اشتباه فکر می‌کنند هر فردی که مبتلا به یک بیماری مزمن است، نمی‌تواند کارمند سودمند یا عضو ارزشمندی از یک تیم باشد. خوشبختانه، این‌گونه اظهارنظرها با کمی صبر و شکیبایی قابل تغییر است. بکوشید برای راحتی، کارها را طور دیگری انجام دهید، زیرا هر چه انعطاف‌پذیرتر و خلاق‌تر باشید، علی‌رغم هر چالش فیزیکی یا شناختی که برایتان به وجود آمده، آسان‌تر می‌توانید برای انجام کارها راه حلی بیابید. مردم دوست دارند مقدار زیادی سوء تفاهم و تعصب در ذهن خود تلنبار کنند؛ ادامه کار شما، کمک خواهد کرد که این افراد اطلاعات درست بیشتری درباره ام‌اس پیدا کنند. با چیره شدن بر علایم ام‌اس خود، باعث به وجود‌آمدن طرز تلقی مثبتی در بین افراد حاضر در محل کارتان خواهید شد و حضورتان حاوی این پیام ‌است که فردی سودمند هستید.
بازگو کردن مسئله ام‌اس خود در محل کار
قبل از گفتن موضوع ام‌اس خود به هر کسی در محل کار، باید در این مورد تحقیق کرده تا مطمئن شوید تصمیم درستی می‌گیرید. دلایل این همه احتیاط تقریبا روشن است: وقتی گفتید دیگر راه برگشتی وجود ندارد. هیچ‌گاه نمی‌شود مطمئن بود که دیگران قلبا خیرخواه شما هستند، به خصوص اگر علایق شما با آن‌ها در تضاد باشد؛ این در حالی است که می‌خواهید تا آنجا که ممکن است گزینه ها و حق انتخاب‌های بیشتری پیش رو داشته باشید.

بهترین دلایل علنی کردن بیماری‌تان در محل کار عبارتند از:
شما دارای علایم قابل‌مشاهده هستید. بعد از اینکه دچار علایمی می‌شوید که توسط دیگران قابل رؤیت است یا ایجاب می‌کند که از وسایل کمک حرکتی استفاده کنید، شاید بهتر باشد قبل از اینکه دیگران به نتیجه خاصی برسند، به آن‌ها در این‌باره توضیح بدهید.
سودمندی‌تان کاهش یافته یا روزهای کاری زیادی را از دست می‌دهید. اگر نگرانید که کارایی‌تان مثل گذشته نیست، فکر خوبی است که موضوع را به رئیس‌تان بگویید، قبل از آنکه او موضوع فوق را با شما مطرح کند.
وقتی رو راست درباره‌ی مسائل صحبت کنید، احساس راحتی بیشتری می‌کنید. شاید این‌گونه رک و راست صحبت کردن در مورد مسائل، روش زندگی‌تان باشد. شاید احساس کنید محیط کاری‌تان به گونه‌ای است که رک‌گویی و راست‌گویی مطلق، بهترین راهکار برای ادامه دادن است.
می‌خواهید تقاضای تسهیلات رفاهی کنید. ممکن است همه چیز فعلا در سر کار بر وفق مراد باشد – از پس کارتان در طول روز بر می‌آیید، کارایی‌تان خوب است و هیچ علامت مشهودی مبنی بر بیماری به چشم نمی‌خورد. اما، آخر وقت احساس می‌کنید رنجور و بی‌رمق شده‌اید و مطمئنید اگر تغییراتی ایجاد نکنید، ممکن است در آینده دچار مشکل شوید.
بهترین فردی را که می‌شود با او صحبت کرد پیدا کنید. ممکن است لازم باشد تا با رئیس، فردی در دایره تأمین منابع انسانی، یا با مدیرتان صحبت کنید. پاسخ، بسته به شغلی که دارید، فرق می‌کند. هدف شما دادن اطلاعات به کسانی است که لازم است موضوع را بدانند، نه اینکه سوژه‌ای برای بازار شایعات داخل اداره فراهم کنید. مسئله را بازگو کنید، ولی مختصر و مفید با دادن کمترین اطلاعات لازم برای به‌دست آوردن آنچه نیاز دارید.
با همه‌ی این حرف‌ها، شما بهتر از هر‌کس دیگری خود را می‌شناسید و به وضعیت خود آگاهید. شما تنها کسی هستید که می‌توانید تصمیم بگیرید صلاح شما در چیست. اگر کارتان منبعی عظیم برای عزت نفس شخصی شماست، قبل از دست کشیدن از کار، کمی درنگ کنید و به فکر جایگزین‌هایی برای حفظ این عزت نفس باشید. در مجموع، دستیابی به تعادل در زندگی، برای سلامتی مهم است.
در این وضعیت، «درست» یا «غلط» بودن پاسخ ها هیچ‌گاه به درستی مشخص نمی‌شود. بنابراین، لازم است در مورد گزینه‌های پیش رو به دقت بیندیشید و بسته به وضعیت خود بهترین گزینه را انتخاب کنید. سعی کنید در این راه از کمک افراد مورد اعتماد و آگاه کمک بگیرید.

The Rolex's top Observatory chronometer, which has been cheap watch tested only after the movement has been put into the perpetual watches watch case, has an average error of less than two seconds per day, more than two times more accurate than the omega uk average chronometer certified chronometer.