محصولات
ام اس به زبان آدمیزاد
رزالیند کالب، نانسی هولاند و باربارا گیسر
Multiple Sclerosis for Dummies
Rosalind Kalb & Nancy Holland & Barbara Giesser
مترجم : دکتر مانی لطیفی
چاپ اول : 1390
انتشارات هیرمند
مرکز پخش : هیرمند – 66953076 www.hirmandpublication.com

به جرات می‌توان ادعا کرد که کتاب «ام اس به زبان آدمیزاد» یکی از بهترین منابعی است که تاکنون برای مطالعه بیماران ام اس منتشر شده است، این کتاب که از نسخه انگلیسی آن بنام «Multiple Sclerosis for Dummies» توسط مترجم توانمند آن آقای دکتر مانی لطیفی به فارسی برگردانده شده، تلاش کرده که مطالب علمی به روز و پیچیده مورد نیاز بیماران را به زبانی ساده همراه با گویشی دوستانه و گاها طنزآلود به مخاطب منتقل سازد و به حق می توان اذعان کرد که در این زمینه موفق بوده است. البته بخشی از این موفقیت مدیون ترجمه بسیار دقیق و کارشناسانه و طراحی و صفحه آرائی هوشمندانه آن است.
در بررسی متون علمی مناسب، برای معرفی به بیماران ام‌اس، با ترجمه این کتاب آشنا شدیم و با مطالعه آن متوجه شدیم که این کتاب تمام ابعاد مورد نیاز بیماران ام‌اس را در قالب یک مجلد، مورد توجه و بحث قرارداده و بیماران با خواندن آن تقریبا نیاز به منبع دیگری نخواهند داشت، براین اساس با انجام مکاتبه با مسئولین محترم انتشارات هیرمند که ناشر این کتاب ارزشمند هستند و برخورداری از حسن‌نیت و انسان‌دوستی ایشان، اجازه انتشار بخشهایی از این کتاب را در سایت مرکز، کسب نمودیم و سعی کردیم که خلاصه‌ایی از بخشهایی از این کتاب را در اختیار مراجعه کنندگان به سایت مرکز قرار دهیم و امیدواریم که مورد توجه و استفاده شما عزیزان قرار گیرد.
البته تهیه نسخه اصلی این کتاب و مطالعه تمام بخشهای آنرا به تمام دوستان مبتلا به بیماری ام‌اس، توصیه می‌نمائیم و مطمئنیم که شما هم با مطالعه آن با ما هم عقیده خواهید شد.


زندگی موفق با بیماری ام اس
نویسنده: دکتر وحید شایگان نژاد، دکتر سید محمد صدرعاملی
انتشارات: واژیران
سال انتشار: چاپ 1 سال 89
تعداد صفحات: 430

اگر می خواهید در مورد کوچکترین و جزئی‌ترین مشکلات و مسائل زندگی در کنار بیماری ام‌اس به جدیدترین نکات علمی و عملی دست یابید، مطالعه این کتاب را از دست ندهید. از مطالعه اولین صفحات این کتاب این حس به شما دست خواهد داد که این کتاب توسط پزشکانی حاذق و آشنا به درد بیماران ام‌اس که گوئی لحظه به لحظه در کنار بیماران ام اس زندگی کرده‌اند و تمام مشکلات آنها را به چشم دیده اند به رشته تحریر درآمده است. آری حس‌تان درست است این کتاب توسط آقای دکتر شایگان نژاد که از متخصصین شناخته شده و به نام در حوزه بیماریهای مغز و اعصاب بویژه بیماری ام اس است و همکار ادیب‌شان آقای دکتر سید محمد صدرعاملی گردآوری و تدوین گردیده است در این کتاب نگارندگان سعی نموده اند که طیف وسیعی از بیماران ام اس بتوانند راهنمائی‌های لازم را در جهت یک زندگی سالم، هدفمند، سازنده لذت بخش و بدون درد و معلولیت در اختیار داشته باشند .
این کتاب مجموعه‌ای فراگیر از دانسته هایی در باره نحوه تشخیص، انواع علائم، چگونگی سیر بالینی و نحوه درمان میباشد که در کل راهکارهای عملی کنار آمدن با بیماری ام‌اس را به دقت مطرح نموده و در عین ساده و قابل فهم بودن برای اکثر بیماران و اطرافیان آنها، حاوی جدید ترین اطلاعات علمی تائید شده درباره روشهای تشخیصی و درمانی است، در این مجموعه سعی شده است که اطلاعات ارائه شده منحصر به دارو درمانی محض نباشد و پیگیری، نحوه درمان و اداره بیماری از زوایای مختلف از جمله بازتوانی، تغذیه، روانشناختی و ... مورد بررسی و توجه قرارگیرد.


ام‌اس
نویسنده: مليسا آبراموويتس
مترجم: فرهاد همت‌خواه
انتشارات: عصر كتاب
سال انتشار: چاپ 5 سال 87
تعداد صفحات: 80

این کتاب که از سری کتابهای «راهنمای پزشکی خانواده» است کتابی بسیار مفید و کاربردی برای بیماران به شمار می رود نویسنده این کتاب سعی نموده است که با نگارشی ساده و قابل فهم کلیه اطلاعات لازم برای بیمار را بطور خلاصه گردآوری و ارائه نماید که از این نظر می‌توان این کتاب را مجموعه‌ای موفق ارزیابی نمود. در این کتاب تاریخچه کشف و نامگذاری بیماری ام‌اس و درمانهای رایج آورده شده و نکات کاربردی و علمی در رابطه با نحوه شکل گیری بیمار، علل بروز آن، علائم و سیستم های درگیر در آن و نحوه تشخیص بیماری بصورت جامع و کامل و در عین حال کاملا خلاصه ذکر گردیده است. یکی از نکات قوت این کتاب پرداختن به شیوه های درمان حتی جدیدترین و پیشرفته ترین روشهای جاری است که نکات کاملا کلیدی را در رابطه با جایگاه درمان داروئی و درمانهای غیر داروئی و همچنین جایگاه درمانهایی جایگزین (آلترناتیو)، بصورتی کاملا واقع‌گرایانه و علمی مورد بحث قرار داده است و در نهایت زندگی با ام اس و تاثیر این بیماری بر زندگی بیماران مبتلا را موشکافانه مورد توجه قرار داده است.
تنها نکته منفی این کتاب کیفیت چاپ، استفاده از عکسهای سیاه و سفید و صفحه آرائی ثابت و یکنواخت آن است که ممکن است کمی خواننده را خسته نماید با وجود این خواندن این کتاب را که با ترجمه روان دکتر همت خواه در دسترس می باشد به همه بیماران ام اس توصیه می نمائیم.


ام‌اس (کتاب طلائی)
نویسنده و مترجم: دکتر علیرضا منجمی
انتشارات: آزاد مهر
سال انتشار: چاپ 3 سال 89
تعداد صفحات: 64

این کتاب نیز از سری کتابهای «راهنمای پزشکی خانواده» است که توسط ناشر دیگری بنام آزاد مهر چاپ و تکثیر می‌گردد. نگارنده این کتاب مطالب کاملا جدید و به روز مربوط به بیماری ام‌اس را از منابعی مانند جدیدترین کتابهای راهنمای پزشکی خانواده، سایتهای پزشکی خانواده، ویکی‌پدیا، انجمن پزشکی بریتانیا و سایر سایتهای معتبر گردآوری و ترجمه نموده است. این کتاب نیز برای بیماران مبتلا به ام‌اس و با زبانی ساده نگاشته شده است و سعی بر این بوده است که علل بیماری، نحوه بروز آن، تاثیر ژنتیک در بروز بیماری،پیش آگهی و شیوه تشخیص و برخورد با این بیماری به زبانی که قابل فهم برای غالب بیماران باشد تدوین گردد. هرچند این کتاب به اندازه کتاب قبلی جامع و کامل نیست اما به علت جدیدتر بودن و خلاصه تر بودن مطالب آن بیمار می‌تواند به راحتی از آن بهره ببرد. به نظر می رسد که صفحه آرائی و کیفیت چاپ این کتاب بهتر از کتاب قبلی باشد. اگر کمبود وقت دارید و می خواهید در مورد نکات مهم بیماری ام‌اس با کمترین مطالعه بیشترین اطلاعات را دریافت نمائید این کتاب پاسخ مناسبی برای خواسته شما خواهد بود.


روان‌شناسی و ام‌اس
(مهارت آموزی روان شناختی برای بیماران مولتیپل اسکلروزیس)
نویسنده: سارا فرهنگ، بهنود بهمنش با مقدمه دکترمحمد علی صحرائیان
انتشارات: روانشناسی جامعه
سال انتشار: چاپ 1 سال 91
تعداد صفحات: 183

کلیه کتابهائی که تا کنون در موردشان بحث کرده‌ایم بیشتر ازدید پزشک متخصص نرولوژیست تهیه شده و به ابعاد جسمی و فیزیکی بیماری ام‌اس پرداخته اند و ابعاد روان‌شناختی این بیماری بطور ضمنی و حاشیه ای مورد اشاره قرارگرفته اند اما این کتاب چاپ شده که بطور تخصصی و حرفه‌ای به مسائل روانشناختی ام‌اس بپردازد و به شما بگوید که چگونه استرس خود را مدیریت کنید و چگونه مشکلات و مسائل خود را حل نمائید و در یک کلام چگونه با تغییر شیوه تفکر خود با بیماری ام اس کنار بیائید. تمارین این کتاب برای حل مشکلات شما بی نظیر است و دقیقا همان چیزی است که از ابتدای بیماری خود به دنبالش بوده اید. تازه مهمتر از همه این که آقای دکتر محمد علی صحرائیان هم که از پزشکان و دانشمندان صاحب‌نظر و شناخته شده کشور در زمینه بیماری ام‌اس است، به نقش استرس در تشدید بیماری و بروز حملات بیماری ام اس اشاره کرده و استفاده از تکنیک های این کتاب را برای کاهش استرس بسیار مفید ارزیابی نموده اند.


ام‌اس چیست؟ و نقش تغذیه در بیماری ام‌اس
نویسنده: دکتر بهناز صدیقی
انتشارات: نشر ختن
سال انتشار: سال 1386
تعداد صفحات: 75

یکی از شایعترین و معروفترین سئوالاتی که همه بیماران بخصوص بیماران ام‌اس در اولین فرصت از پزشک خود می پرسند این است: "آقای دکتر چی باید بخورم" و احتمالا سئوال بعدی هم اینست که "چی نباید بخورم" اگر شما هم چنین سئوالاتی دارید و هنوز به یک جواب قطعی در این مورد نرسیده اید، باید این خبر خوش را به شما بدهم که خانم دکتر بهناز صدیقی با کلی تلاش و تجربه و مطالعه جواب این سئوال ها رو در کتاب خودش براتون گردآوری کرده و نشر ختن هم براتون چاپشون کرده پس فرصت رو از دست ندید و این کتاب با ارزش را که قیمتش هم خیلی ارزونه تهیه کنید. البته نویسنده، اطلاعات زیادی را هم در مورد خود بیماری تو این کتاب آورده، که خواندنش خالی از لطف نیست.
The Rolex's top Observatory chronometer, which has been cheap watch tested only after the movement has been put into the perpetual watches watch case, has an average error of less than two seconds per day, more than two times more accurate than the omega uk average chronometer certified chronometer.